İlk Bölüm Canavarı Yazdı! – Matt LeBlanc’lı “Man With A Plan” Nasıl Dizi?


177
406 shares, 177 points

Friends’le gönlümüze taht kuran, sonrasında yaptığı işlerle ise o tahtı ara ara sallandıran ama hala yüzünü gördüğümüzde tebessüm etmeden duramadığımız Matt Le-Blanc’ın yeni aile komedisini inceledik. Matt Le-Blanck oynadı, CBS yayınladı, İlk Bölüm Canavarı yazdı:
tumblr_inline_o92xthFbRs1qmi3mk_1280

İlk Bölüm Canavarı Ozan Cem Yılmaztürk’ün kalemiyle incelemelerine devam ediyor. İlk Bölüm Canavarı, üstümüze yağan yüzlerce dizi arasından hangisi kime gider, değer mi değmez mi, bakmaya varar vermiş bir canavardır. İlk bölüme bakar, azıcık wiki kurcalar, tavsiyelerini verir kaçar! Dizilerle ilgili yorumlar kesinlikle objektif değildir, geek izleyicinin keyfine göre ayarlanmıştır! Bu yazılarda sadece ilk bölüm ile ilgili olmak üzere spoilerlar olabilir.

Özet Geç!

Andi üç çocuğundan sonuncusunu da okula yazdırdıktan sonra nihayet gençliğinde yaptığı işe dönmek ister. İş saatleri yoğun olduğundan çocukların sorumluluğu daha esnek iş saatleri olan babaya Adam’a (Matt LeBlanc) kalır. Bugüne kadar sadece haftasonları ve akşam saatlerinde gördüğü çocuklarıyla gününün yarısını geçirmek zorunda kalan Adam ilgili bir baba olmayı öğrenmeye çalışır.

Ne Kadar Uzun?

Bölümler ortalama 20 dakika. Daha 3 bölüm çıkmış. Sezon tamamlama onayını almış.

Neyi Seven Bunu Da Sever?

American Housewife ve benzeri tüm Amerikan aile komedileri

Ne Beklemeyin?

Friends, Modern Family…

1ce35a023d60e978677760d46928bd4c9ea6a4e0
Biraz Daha Detay ve Yorum?

Hiçbir orijinal yanı yok dizinin. Sıradan bir Disney aile dizisinin bile bazı orijinal yanları olabiliyor ama CBS’ye ait bu komedi bayat Amerikan ailesi komedisinden ibaret. 20 yıl önce kalıbı çıkarılmış espriler, buzluktan çıkarılıp ısıtılan aile meseleleri… Amerika hariç dünyanın geri kalanına Amerikan ailelerini tasvir ettirip ortama yerli yersiz gülme efekti de koyarsanız tam olarak Man With A Plan çıkar ortaya. Matt LeBlanc’ın Joey’sini hatırlatan ufak bir espri dışında güldüğümü hatta sırıttığımı hatırlamıyorum koca 20 dakikada.

Hani Matt Le-Blanc’in de diziye ısınamadığı o kadar belli oluyor ki. Bir oyuncunun deneme çekimine gittiğindeki halinden daha farklı bir halde oynamıyor resmen. Zaten LeBlanc’ın oynadığı her dizinin LeBlanc geri döndü sloganıyla çıkması da ayrı bir kabak tadı verdi. E, bu adam Episodes’la geri dönmemiş miydi? Gayet de hoş dönmüştü hatta, Episodes sonrasında bizim buralara kadar sıçrayan bir trende sahipti. Şimdi bu küflü aile komedisiyle bu adamın dönüşüne neden gölge düşürüyorsunuz ya da LeBlanc nasıl kendine bunu yapıyor anlamış değilim.


Devamı Nasıl Olur?

Bölümden bölüme Adam hepimizin en az 20 defa gördüğü Amerikan aile komedisi meseleleriyle boğuşur. Yok işte bir gün kızı punk bir çocuğa aşık olur, diğer gün karısı uygunsuz bir anda yakalayıp her şeyi yanlış anlar, bir ara da ailenin en küçük çocuğu kaybolur falan filan işte.

Ve Sonuç! İzler Miyim?

I ıh, izlemem. LeBlanc özlemime iyi gelir demiştim ama çok boş bir umutmuş.

ilkbolumcanavari_izlemem

 


Paylaşmak ister misiniz?

177
406 shares, 177 points

0 Comments

Yorum Yazın