AGENTS OF S.H.I.E.L.D’ın Kış Finalinde Gelecek Denilen SÜRPRİZ Açıklandı!


172
281 shares, 172 points

Dördüncü sezon başladığından bu yana hala Agents of S.H.I.E.L.D izlememiş olanınız varsa öncelikle yazıyı burada okumayı hemen bıraksın ve bir köşeye kıvrılıp ağlamaya başlasın. Çünkü öyle bir durumdayız ki artık, diziyi izlemediğiniz için pişman olup bir köşede spoiler yemeden hayatta kalmaya çalışmanız bile bir süre sonra boşa çırpınış falan olacak. Peki neden mi? Nedeni şu: Agents of S.H.I.E.L.D yine çetin ceviz twistlerle bizi dumur etmeyi ve bir sonraki bölüm için haftalar, günler saymayı çekilmez hale getirmeyi başarıyor.

Eğer internette sık dolaşıp dizilere dair minik haberleri kovalamayı seviyorsanız, muhtemelen birazdan bahsedeceğimiz şeyden de haberdarsınızdır diye düşünüyoruz. Zira Agents of S.H.E.L.D’ın bu hafta yayınladığı kış finali bölümünde bizleri küçük bir sürprizin bekliyor olduğuna dair bir sürü dedikodu dönüp duruyordu bir süredir ortalıkta. Kimileri bu sürprizin Spider-Man: Homecoming trailerı olduğunu söylese de, kimileri de dizi evreni çerçevesinden dışarı çıkmayıp yine kardeş yapımlara dair bir işaret bekledi durdu.

Hal böyle olunca hayranların kafadan atma sınırı bir anda dipsiz kuyuya döndü ve önüne gelen herkes bir şekilde tahmin yürütmeye başladı. Biri “Punisher dizisi için trailer” derken, diğeri “Ghost Rider Netflix dizisi yapacaklardır onun teaserı olur belki” diye düşündü. Bütün tahminler öylece hava uçuşurken Twitter’da da AoS dizisinden Yo-Yo olarak tanıdığımız Natalia Cordova da alttan alttan izleyicileri heyecanlandırmaya, alevlerini körüklemeye çalıştı. Açık bir cevap bekleyen hayranların umduğu şey pek de bulduğu şey olmadı yine de, ne yazık ki: Bahsedilen sürpriz, Slingshot isminde bir spin-off haberiydi!

Marvels-Agents-of-S.H.I.E.L.D.-Slingshot-digital-series-logo

13 Aralık’ta ABC.com’da yayına başlayacak olan bu minik spin-off dizisi toplamda altı bölüm sürecek ve Yo-Yo’nun içinde bulunacağı gizli bir görevi konu alacak. Mini dizinin üçüncü ve dördüncü sezonlar arası Elena Rodriguez’in başından geçenlere odaklanacak olan yapım için, Natalia Cordova’nın bir iki kelamı da var elbette:

“Slingshot’ta, Yo-Yo’ya ve ailesine yapılan bazı belli adaletsizlikler sonucu öfkesini ve acısını nasıl dışa vurduğunu göreceğiz. Ama aynı zamanda içindeki insaniyeti de kaybetmiyor. Öfkenin gözünü kör etmesine izin vermeyecek.”

Bazı dizilerdeki şu “özel bölüm” mantığıyla yayınlanan materyal benzeri bir durumun, AoS için de gerçekleşiyor olması şu an bir bakıma ilginç. Daha önceden bu mantıkla, bir hikayeyi dallandırıp yanda onu anlatmaları gerekecek bir dizi fikri atılmamıştı daha önceden ortaya. Daha da ilginç olan şey ise bu spin-off fikrinin Yo-Yo üzerinden inşa ediliyor olması. Ekibin taban yağlayan Elena’sını topu topu gördüğümüz iki sezonda çok fazla izleyemediğimizi göz önünde bulundurursak, muhtemelen sizin de kafanızda neden Yo-Yo üzerinden böyle bir mini dizi yöntemine gidildiğine dair soru işareti oluşabilir.

Bu karakterin ne kadar hayranısınız orasını bilemeyeceğim, zira ben kendisine karşı oldukça nötrüm, çok bir heyecanlanacağım ya da gömebileceğim bir yanı yok şimdilik benim açımdan. Ama yine de ilk düşünce olarak kafamda “Başka bir karakter olamaz mıydı bu spin-offta?” diye bir soru belirmeden edemiyor. Fitz ve Simmons üzerinden gidebilecek her türlü materyale gözüm kapalı evet derdim mesela, şahsi fikrim bu yönde. Ki Fitz ve Simmons’ı anlatan bir şeyler olacaksa mutlaka SHIELD bilimine dair derinlemesine bir bakış da söz konusu olabilirdi; ki bu da diziye yüksek bir motivasyon katar diye düşünüyorum.

a6sd2

Şimdilik sadece altı bölümlük bir spin-off olacağı ve 13 Aralık‘ta yayına başlayacağı dışında pek bir bilgi yok Slingshot için. Natalia Cordova’nın Yo-Yo karakterine daha ayrıntılı bir bakış ve muhtemel geçmişine göz atmak için izleyeceğimiz ama bir yandan da SHIELD’a etkisini görebileceğimiz bir spin-off için sadece bir hafta beklememiz gerekiyor! Böylesine bir mini dizinin geliş sebebini de, elbette Agents of S.H.I.E.L.D’ın kış finali veriyor olmasına da bağlayabiliriz. Zira geçen sene Agent Carter ile doldurdukları uzun ara için bu sene önümüze sunacakları bir malzemeleri yoktu, illa bir şeyler bulmaları lazımdı.

Sonuç olarak bu fikirle çıkagelen ABC yapımcıları, aynı zamanda AoS için geri dönüş tarihini 10 Ocak olarak duyurdular. Sadece bir ay sonra tekrardan, o kış finalinde tırnak kemirten dumur edici sona sahip biricik dizimize kavuşacağız; dans, renk! Tabii o son için de ayrıyetten bir oturup konuşmak lazım. Yani sahiden, o neydi öyle?! Dileyelim de kimsenin “O yöne gitmezlerse batırmazlar” dediği yöne doğru Usain Bolt hızıyla koşmaz dizi. Dokuzuncu bölüm promosunu izleyince muhtemelen bir hayal kırıklığı olabilir o yönde ama, bu dizi AoS, kesin bir hinliği vardır deyip yelkenleri hemen suya indirmemek lazım yani. Kısmet be geekler, kısmet.

10 Ocak 2017’de geri dönen AoS için yeni isim artık “Agents of S.H.I.E.L.D – Ghost Rider” değil de “Agents of S.H.I.E.L.D – LMD” olacak. Life Model Decoy olarak açılımı olan kısaltmanın, diziyi takip edenlerin hemen anlayacağı üzere Aida odaklı ilerleyeceği de burada kesinlik kazanmış oldu. Artık Robbie Reyes’i odağına almayacağını -ve hatta belki de işleri bitti??- paşalar gibi duyuran ABC yapımı AoS için şimdiden geri saymaya başlayalım mı, ne dersiniz?


Paylaşmak ister misiniz?

172
281 shares, 172 points

0 Comments

Yorum Yazın