Thor: Ragnarok’taki Planet Hulk Sosu, En Sonunda İlk Ağızdan Doğrulandı!


172
312 shares, 172 points

Mark Ruffalo The Avengers’ta Hulk olarak Eric Bana ve Edward Norton’ın bulandırdığı damakları tekrar tatlandırdığından beridir Marvel cephesinde bir solo Hulk filmi konuşuluyor. Bir veya beri sebepten, proje hep sadece bu aşamada kalıyor: Konuşulma. Biz konuşuyoruz, Kevin Feige konuşuyor, Mark Ruffalo konuşuyor; ama yıllardır kimse bir adım da almıyor. Şu gün itibariyle “Hakların bir bölümü Universal’de, işler karışık” harici bir anlamlı “Neden Hulk filmi yok” açıklaması yapılmış değil, ama bir yandan da Hulk filmi yapılmamaya devam ediyor.

Bu Hulk filmi ihtimali de, fark etmişsinizdir, bugüne değin hep iki hikaye üzerinden dönüyordu. Hulk’ın solo olarak çizgi romanlarda sahip olduğu nadir mühür hikayelerden ikisi öne çıkıyordu hep. Planet Hulk ve World War Hulk. Özünde Illuminati’nin “Yettin artık dayıoğlu” hissiyatıyla uzaya roketlediği Hulk’ın orada rastgele bir gezegende gladyatörlükten krallığa yükselip, sonra da intikamını almak üzere dünyaya dönüşünü konu alan hikaye, epey havalıydı gerçekten de. Görüp göremeyeceğimizi ciddi anlamda sorgulamaya başlamıştık.

landscape-1464779069-planet-hulk-1280jpg-8dd37a-1280w

Sağ olsun, Taika Waititi geçtiğimiz gün Total Film’e yaptığı bir açıklamada en sonunda bu şüphelere biraz ket vurdu. Thor: Ragnarok’un konumu ve Hulk’ı barındırması itibariyle Planet Hulk’a atıfta bulunmasını bekliyordu kimileri. Ancak resmi bir doğrulama da gelmemişti. Waititi çıkıp, açık açık, “Sakaar filmde olacak” dedi. Bu da halaylara sebebiyet verdi, çünkü çizgi romanlarda Hulk’ın dipten tepeye tırmandığı gezegen Sakaar. Yani hikayesel olarak Ragnarok’ta en az bir pay Planet Hulk olmak zorunda. Olmasa, niye koysunlar çünkü, değil mi?

O yüzden bu, Thor: Ragnarok’un ne olacağı yönündeki şüphelerimizi iyice coşturuyor. Film bir yandan 3. Fazın Winter Soldier’ı olacak Marvel’ın ifadesine göre. Yani hikayeyi kıracak, yön değiştirecek. Bir yandan yönetmeni “Billahi komik yapıyorum” diyor ısrarla. E adında çüş gibi Ragnarok yazıyor, kıyamet kopacak illa ki. Bir yandan da Hulk Sakaar’da horoz dövüşü mü yapacak üstüne? Gerçekten, ya Marvel’ın kafası en karışık filmi olacak Ragnarok, ya da… Alternatif sırf bize mi çok uçuk geliyor arkadaşlar, sırf biz mi göremiyoruz bu çorbadan iyi bir şey çıkma ihtimalini? Siz ne diyorsunuz?


Paylaşmak ister misiniz?

172
312 shares, 172 points

0 Comments

Yorum Yazın