İnsanların Gereksiz Yere Övündüğü 16 Şey


137
187 shares, 137 points

Çayı şekersiz içmek

Şekersiz çay içen insanlar topluca çay içilen ortamlarda “yok ben şeker almayayım” derler. Buraya kadar sorun yok. Fakat bu cümleden sonra “kullanmıyorum…” kelimesi eklenir ve inceden ortama hava atılır. E şeker istemediğinden kullanmadığını anladık zaten.
cayi-sekersiz-icmek

Televizyonda görünmek

Bilişim çağında internet aldı yürüdü, artık herkes net üzerinden bile kolayca şöhret olabiliyor falan ama televizyon hala bizler için sihirli kutu. Bunu televizyona çıktığında böbürlenerek anlatanlardan, çıktığı yayının görüntülerini sürekli paylaşanlardan anlayabiliyoruz.
televizyonda-gorunmek

Televizyon izlemiyor olmak

Toplum içinde halen bir “cool”luk belirtisidir niyeyse. Halbuki izliyor olsan nolcak. Hem sen izlemiyorsan ben izlemiyorsam nasıl alıyor bunlar reytingleri?
televizyon-izlemiyor-olmak

Akrabanın ünlü olması

Adı üstünde akrabandır, tamam kan bağın var ama o sen değilsin. O bile ünüyle senin kadar övünmüyor ünlü akrabasıyla övünen insan. Dur artık ünlü akrabasıyla övünen insan.
akrabanin-unlu-olmasi

Küçükken sarışın olmak

Kara saçlı kara gözlü Türk insanının arasında ben sizler gibi değildim farklıydım hey yavrum hey deme şeklidir bir nevi. Söyleyen için gerçekliği zaten tartışmalı olan bu durum daha da dillendirilmemelidir. Tamam belki sarışındın ama artık değilsin.
kucukken-sarisin-olmak

Görevi olan işi yapıp böbürlenmek

Bunu daha çok politikacılarda görüyoruz. E tamam köprüler falan yaptın da zaten o tarz işleri yapmak için getirildin oraya.
gorevi-olan-isi-yapmak

Yiyip yiyip kilo almamak

Bu durum kimde olsa övünür aslında gerçekten güzel özellik. Ama çok dillendirirseniz kilolu insanlardan şiddet görmeniz olası.
yiyip-yiyip-kilo-almamak

Doğduğu şehirle gurur duymak

x şehirli olmak ayrıcalıktır, y’li olmayan anlamaz tarzı böbürlenme cümlelerine ne gerek var her şehir kendince güzel. 500 kilometre ötede de doğabilirdin nedir yani.
dogdugu-sehirle-gurur-duymak

Kafayı yastığa koyar koymaz uyumak

Bir diğer güzel özellik ama övünülmesi saçmadır. İnsan çok uykusu geldiğinde yatınca uyur zaten. Kafanı yastığa koyar koymaz uyumuyorsan demek ki yeterli seviyede uykun yok.
kafayi-yastiga-koyar-koymay-uzumak

Uyumadan okula veya işe gitmek

Küçüklükten kalma uktedir, erkenden uyunan akşamların intikamı alınmaktadır adeta. Bunu yapanlar hofff insomnia oldum galiba şeklinde dert yanarcasına çevrelerine hava atarlar
uyumadan-okula-ise-gitmek

Kopya çekmek

Bununla övünenleri gördüğümüz an uyarmalı, bunun övünülecek bişey olmadığını el birliğiyle anlatmalıyız.
kopya-cekmek

Sosyal medyada takipçi veya arkadaş sayısı

Televizyonda görünme paralelliğinde bir övünme biçimi. Bir de bununla övünenler aslında bu sayılarla pek ilgilenmediklerini söylerler, ama sorsanız birler basamağına kadar ezbere şakırlar.
sosyal-medyada-takipci-veya-arkadas-sayisi

Filmin yarısında çıkmak

Yani o kadar gitmişsin para vermişsin bi bitir bari di mi. Yok. İlla çıkıp herkese o filmin arasında çıktığını söyleyeceksin.
filmin-yarisinda-cikmak

Kitap okumamak

Eskiden dillendirilmezdi, bu durumdan utanılırdı ama ne olduysa değişti ve kitap okumamak havası atılan bir durum oldu. Bunun aynısı kitap okumakla övünmek için de geçerli. Tamam iyi güzel de okuyorsan kendin için okuyorsun, napalım ödül mü verelim.
kitap-okumamak

Burcu ile övünmek

Burcucum çok güzel çıkmışsın’daki burcu değil bu. Terazinin tüm özelliklerini taşıdığı için övünen mi istersin, kova olduğu için gurur duyan mı istersin, doğal olarak 12 çeşit vardır bunlardan.
burcu-ile-ovunmek

Bir türlü sarhoş olamamak

“Ya içiyorum içiyorum hiç etkilemiyor biliyor musun” tarzı söylemlerle kişilerin ortaya attığı iddiadır bu. E tamam ne güzel işte demek ki sarhoşluk rezilliği yaşamıyorsun. Daha bunun üstüne biz napabiliriz. Bu arada bunu söyleyen çoğunluk 3 birada dağılıyordur ama çaktırmayız, üzmeyiz kendilerini.
bir-turlu-sarhos-olmamak


Paylaşmak ister misiniz?

137
187 shares, 137 points

0 Comments

Yorum Yazın